EMPOWER Projesi Ulus Ötesi Proje Yönetim Toplantısı İstanbul’da Gerçekleştirildi

İstanbul Valiliği adına Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından gerçekleştirilmekte olan 2020-1-TR01-KA204-094078 sözleşme numaralı “EMPOWER – Empowering People with Disabilities through Effective Disaster Management (GÜÇLENDİR – Engeli Olan Bireyleri Etkili Afet Yönetimi İle Güçlendirme)” Projesi, Erasmus+ Programı Yetişkin Eğitimi Alanında Stratejik Ortaklıklar kapsamında Türkiye Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. İstanbul Valiliğinin koordinatör olduğu EMPOWER Projesi 31.12.2020 – 29.04.2023 tarihleri arasında gerçekleştirilmektedir.

EMPOWER Projesi’nin temel hedefi, afetlerde zarar görebilirliği yüksek, engeli olan bireylerin ve bu bireylere bakım veren kişilerin afet yönetimi konusunda farkındalıklarının ve yeterliklerinin artırılmasına katkı sağlamaktır. Birinci Ulus Ötesi Proje Yönetim Toplantısı ortak kurumların katılımı ile İstanbul Valiliği’nin ev sahipliğinde 7-8 Ekim 2021 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirildi. Toplantıda Etkili Afet Yönetimi İçin Avrupa Referans Çerçevesi’nin kapsamı ve bakım veren kişilere yönelik geliştirilmesi planlanan eğitim içeriği başlıkları konuşuldu. Projenin üçüncü ürünü olan “Erişilebilir Öğrenme Platformu ve Görme-İşitme Engeli Olan Bireylere Yönelik Erişilebilir Öğrenme Materyalleri’nin erişilebilirlik özellikleri üzerine fikir alışverişi yapıldı.

Projenin ikinci ulus ötesi proje yönetim toplantısının INFODEF isimli kurumun ev sahipliğinde 10-11 Şubat 2022 tarihlerinde İspanya’nın Valladolid şehrinde gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

https://www.empowerpwd.eu
https://www.facebook.com/empowerpwdeu https://twitter.com/EMPOWER_PwD_EU